Moja lista życzeń ( 0 )
Porównaj ( 0 )
Koszyk pusty

Diamenty, brylanty, cyrkonie. Co wybrać?

 

Drodzy Narzeczeni, niedługo Wasz Wielki Dzień. Jeżeli zastanawiacie się jaki kamień wybrać w obrączce ślubnej oraz na co zwrócić uwagę przy wyborze biżuterii ślubnej z kamieniem, postaramy się przybliżyć ten temat oraz podsunąć Wam najlepsze rozwiązanie.

 

Brylant powstaje w wyniku oszlifowania diamentu w szlifie brylantowym. Pełny oraz klasyczny szlif brylantowy ma formę okrągłą oraz zawiera nie mniej niż 58 faset: 33 w koronie i 25 w podstawie. Diament ten jest najwyższej jakości i trwałości, jego nazwa pochodzi od greckiego słowa „adamas”, które oznacza niezniszczalny, niepokonany. Kamień ten jest najtwardszym minerałem na skali Mohsa. Diament można zarysować jedynie innym diamentem.

Cena zależna jest od tzw. 4C, czyli od masy, barwy, czystości i szlifu.

MASA (WEIGHT)

Masa brylantu określana jest w karatach. Karat to jednostka masy równa 0,2 grama. Masa brylantów nie ma nic wspólnego z próbą złota, oznaczaną czasem również w karatach.

BARWA (COLOR)

Skala barw diamentów rozpoczyna się od litery D i kończy na literze Z. Standardowo w obrączkach wykorzystuję się barwę H, całkowicie wystarczającą przy wielkości brylantów w biżuterii ślubnej.

 

SZLIF (CUT)

Szlif oceniany jest na podstawie: kształtu, proporcji oraz wykończenia.

Przykłady szlifów diamentowych :

- Okrągły - Markiza - Gruszka

-Princessa - Serce - Owal

- Szmaragd -Bagietka -Trylion

 

CZYSTOŚĆ (CLARITY)

Wyróżniamy poniższe klasy czystości:

 

 

Standardowo w obrączkach wykorzystuje się czystość SI, całkowicie wystarczającą przy wielkości brylantów w biżuterii ślubnej.

 

Cyrkonia to syntetyczny kamień ozdobny. Jest bardzo podobny do brylantu, dlatego może okazać się tańszym zamiennikiem w biżuterii ślubnej. Cyrkonie posiadają niższą od brylantów twardość, dlatego z czasem mogą się wykruszyć oraz mają prawo też ściemnieć. Zawsze jednak można je wymienić, ponieważ ich zaletą jest niska cena.

Przy wyborze obrączek ślubnych z kamieniami warto zwrócić uwagę na powyższe informację, natomiast wybór oprawy to kwestia indywidualna, uzależniona przeważne od budżetu. My zdecydowanie polecamy kamienie naturalne- brylanty, ze względu na najwyższą jakość i trwałość, brak możliwości wykruszenia oraz utraty przejrzystości i koloru. Kamienie syntetyczne- cyrkonie, mogą okazać się dobrą alternatywą dla obrączek z dużą ilością kamieni.

marketing internetowy