Moja lista życzeń ( 0 )
Porównaj ( 0 )
Koszyk pusty

ABC Obrączek

Dożywotnia gwarancja

Przy zakupie obrączek otrzymują Państwo dożywotnią gwarancję na obrączki w zakresie deklarowanej zawartości złota lub ewentualnie palladu, ewentualne pęknięcia czy oprawy diamentów. Gwarancja nie obejmuje jedynie zarysowań, które są naturalnym procesem w przypadku złota, które jest miękkie. Zawsze jest możliwość odświeżenia obrączek więc ten problem można łatwo zniwelować.

Gwarancji nie podlegają również cyrkonie, które przy niefortunnym uderzeniu mogą pęknąć i się wykruszyć lub ciemnieć. Ich koszt jednak to 40zł od sztuki, i zawsze można je uzupełnić więc również nie stanowi to większego problemu biorąc również pod uwagę że trzeba mieć dużego pecha żeby je uszkodzić. Podstawą do ewentualnych reklamacji jest karta z kodem kreskowym, którą otrzymują Państwo przy zakupie.

Dożywotnie odświeżanie

Proces odświeżania obrączek polega na wypolerowaniu zewnętrznej powierzchni, a następnie wykonania ewentualnych zdobień czy wzorów od nowa, przywracając tym samym obrączki do pierwotnego wyglądu.

Zamawiając obrączki w naszym sklepie, otrzymują Państwo możliwość dożywotniego odświeżania bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Jedyne co ogranicza ilość takich operacji, to grubość obrączki czyli ilość materiału. Obrączki powyżej 1,3 mm, jakie zalecamy przy większości modeli, dają swobodę odświeżania nawet co kilka lat.

Grawer

Posiadamy w naszej ofercie możliwość grawerowania laserowo dowolnych wzorów oraz tekstu. Najbardziej popularne oczywiście są imiona i data. Czasem Państwo dodają sobie jakieś wzory jak serca, znak nieskończoności czy gołąbki. Dla bardziej wymagających, możemy bardzo fajnie spersonalizować obrączki grawerując odciski linii papilarnych czy wykres bicia serca. Dostarczają nam Państwo odciski lub wykres ekg, a my to obrabiamy i uwieczniamy na obrączkach.

Realizowaliśmy również inne przeróżne zlecenia jak odręczne pismo, pismo elfickie, łódki, koty,piłki czy różnorakie sentencje. Ograniczeń nie ma wystarczy się jedynie z nami skontaktować przed zamówieniem i podesłać odpowiedni plik a na Waszych obrączkach znajdzie się co tylko zechcecie.

Jedyne ograniczenie to powierzchnia i u najlepiej jest grawerować na szerszych obrączkach ale i w tych wąskich jak 3mm tekst wychodzi bardzo przyzwoicie. Na długość możemy grawerować do 35 znaków. Grawer jest dostępny oczywiście zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz obrączki.

Kolor

Ogólne:

Kolor obrączek to kwestia indywidualna. Jest jednak kilka elementów na które warto zwrócić uwagę. Białe złoto w przyrodzie nie występuje i jest uzyskiwane za pomocą domieszek odpowiednich metali. Najbardziej popularne mieszanki dają z reguły słomko-żółty odcień lub mogą uczulać jak te z zawartością Niklu. Inną bardzo popularną opcją jest rodowanie, a więc pokrycie warstwą rodu obrączek z zewnątrz. Uzyskujemy ładną śnieżnobiałą połyskującą powierzchnię jednak naturalnym procesem jest jej wycieranie, co daje brzydki efekt. Konieczne wtedy jest odnowienie powierzchni.

Najbardziej trwałym i pewnym rozwiązaniem jest białe złoto z domieszką palladu. Uzyskujemy w tym przypadku całą obrączkę o jednolitym białym, wpadającym w lekko szary, kolorze bez ryzyka zmiany barwy. Żółte złoto to standard a różowe uzyskujemy poprzez domieszkę miedzi do stopu obrączek żółtych.

Dostępne jest również wiele wzorów wielokolorowych i tutaj duże znaczenie ma metoda wykonania. W naszym przypadku wszystkie obrączki są wykonywane w technologii cyfrowej metodą łączeń bezszwowych. Dzięki temu jesteśmy w stanie bez problemu zmienić rozmiar wszystkich obrączek wielokolorowych. Przy obrączkach wykonywanych klasycznie już takiej możliwości najczęściej nie ma.

Nasza oferta:

Oferujemy dowolną możliwość komponowania kolorystyki obrączek oraz zmiany obrączek zarówno jedno jak i wielokolorowych.

Polecamy:

Sam kolor to kwestia indywidualna ale w przypadku obrączek z białym złotem zdecydowanie polecamy to palladowe, najwyższej jakości i trwałości.

Kształt

Rozróżniamy kilka podstawowych kształtów (profili) obrączek, półokrągłe, trapezowe (ze ściętymi brzegami), prostokątne (płaskie) i wklęsłe. Każdy z tych efektów może być uzyskany w różnym stopniu. Kształt obrączek wpływa na ich wygląd na palcu oraz w niektórych przypadkach na komfort noszenia. Aby się przekonać jaki kształt nam pasuje, najlepiej jest przymierzyć kilka rodzajów, ale najbezpieczniejsze są obrączki półokrągłe lub lekko zaokrąglone gdyż najlepiej komponują się z dłonią.

Nasza oferta:

Posiadamy wiele wzorów w różnych kształtach i możemy przekładać dane zdobienia na inne kształty oraz dokonywać wielu innych modyfikacji. Aby skomponować coś niestandardowego zapraszamy do wysłania zapytania w zakładce Oferta dla Was lub kontaktu jakąkolwiek inną drogą.

Polecamy:

Dobór kształtu jest kwestią indywidualna, ale najbezpieczniejszym wyborem są obrączki półokrągłe, lekko zaokrąglone lub trapezowe.

Materiał

W dzisiejszych czasach obrączki ślubne wykonuje się już z różnych materiałów, jak złoto, platyna, pallad, srebro, tytan, karbon, czy nawet drewno. Najbardziej popularnym i klasycznym jest złoto za względu na swoją szlachetność, trwałość i czystość. Takie też cechy sama obrączka ma symbolizować więc jest jak najbardziej odpowiednim materiałem.

Kolejną zaletą jest możliwość swobodnej zmiany rozmiaru obrączek, co nie jest bez znaczenia biorąc pod uwagę, że będziemy z nimi związani na całe życie. Obrączki przykładowo z tytanu już możliwości zmiany rozmiaru nie mają. Złoto uważane jestrównież jako kruszec który nie uczula, a jedyne sporadyczne przypadki dotyczą głównie okolic uszu więc mogą dotyczyć co najwyżej kolczyków. Za jedyną wadę złota można uznać fakt że się rysuje i trzeba mieć świadomość że jest to nieuniknione. Dobierając jednak wystarczającą wysokość obrączek, możemy je odświeżać nawet co 3 lata, dzięki czemu zniwelujemy powstałe rysy.

Nasza oferta:

Ze względu na liczne zalety, możliwość modyfikacji i szlachetność w ofercie posiadamy tylko obrączki wykonane ze złota.

Polecamy:

Zdecydowanie złoto

Opakowanie

Posiadamy standardowe wzory opakowań od producenta, oraz drewniane na życzenie. Do każdego zamówienia dołączamy również elegancką torebkę z logo producenta oraz certyfikat autentyczności i kartę z kodem kreskowym przypisanym do Państwa pary obrączek do serwisowania w przyszłości.

Gdy zetrą się po latach zdobienia, dzięki niej będziemy wiedzieli dokładnie jak wyglądały Państwa obrączki i będziemy mogli je odpowiednio odświeżyć.

Powierzchnia

Istnieje bardzo wiele rodzajów powierzchni, od najbardziej klasycznych polerowanych, przez matowe, półmatowe aż po perełkowania czy frezowane. Biorąc pod uwagę że mamy do czynienia z miękkim materiałem jakim jest złoto, wszystkie powierzchnie są narażone na ścieranie. W większym stopniu będzie to widoczne na obrączkach zdobionych bądź zmatowionych. Decydując się jednak na odpowiednią wysokość obrączek, mamy możliwość odświeżania nawet co 3 lata. Po takiej operacji obrączki są przywracane do pierwotnego wyglądu.

W naszej ofercie

W naszych obrączkach powierzchnie można wybierać niemal dowolnie. Ograniczają nas jedynie niektóre wzory oraz niekorzystny wygląd po zmianie. Aby zapytać o zmianę powierzchni danych obrączek skontaktuj się z nami wybraną drogą, a doradzimy i poinformujemy z czym taka zmiana może się wiązać.

Polecamy

Wybór powierzchni jest sprawą indywidualną, lecz w najmniejszy sposób zmieniają się z czasem gładkie obrączki polerowane lub półmatowe.

Próba

Jest to określenie zawartości czystego złota w stopie wyrażone w promilach więc np. obrączki w próbie 750 zawarają 75% czystego złota. Ilość złota w stopie określa się również w karatach gdzie 24(-karatowe to złoto czyste. Proporcjonalnie obrączki 14-karatowe oznaczają próbę 585. Pozostałe metale stosowane w obrączkach to różne mieszanki kruszców tworzących trwały stop ze złotem, głównie srebro czy np. miedź. Dzięki pozostałym metalom uzyskujemy odpowiednią twardość, ponieważ czyste złoto jest wręcz plastyczne.

Próba złota w przypadku obrączek jest bardzo istotna gdyż jest to biżuteria noszona z reguły regularnie przez bardzo długi czas, a wpływa bezpośrednio na jej trwałość i kolor.

Trzy najpopularniejsze próby obrączek w Polsce to:

  • 333, zawierającą niewiele powyżej 30% czystego złota, duża zawartość pozostałych metali powoduję że barwa nie będzie złota, a srebrno-złota. Co więcej takie obrączki mogą z czasem ciemnieć (oksydować). Zaletą jest niska cena, mogą być alternatywą na krótszy czas użytkowania np. pomiędzy ślubem cywilnym a kościelnym
  • 585, 58,5% czystego złota, najlepszy balans szlachetnego złota i pozostałych metali, które nadają twardości. Taka proporcja daje nam gwarancję trwałości stopu oraz zachowania dożywotnio złotego koloru obrączek.
  • 750, bardzo wysoka zawartość czystego złota bo 75%, daje w efekcie wysoką szlachetność jednak obniża trwałość, mogą zdarzać się wgniecenia czy odkształcenia oraz bardziej żółty kolor w porównaniu z niższymi próbami. Mają większy sens przy biżuterii noszonej sporadycznie, mniej narażonej na uszkodzenia.

Nasza oferta:

Mamy do wyboru próby 333, 585 oraz 750. Standard to 585, aby zamówić lub zapytać o wycenę obrączek w próbie 333 lub 750 zapraszamy do kontaktu lub do naszych salonów.

Polecamy

Jeśli planujemy nosić obrączki regularnie, zdecydowanie 585

Producent

Na rynku jest dostępnych wielu producentów i sprzedawców. Każdy z nich posiada różne możliwości w ofercie. Obrączki które my oferujemy są wykonywane w technologii cyfrowej, dzięki czemu możemy praktycznie dowolnie modyfikować nasze obrączki oraz mamy pełną gamę możliwości serwisowania naszych produktów, odświeżania bądź zmiany rozmiaru. Producenci

Złoty Skorpion i Łazur których obrączki mamy w ofercie, jako pierwsi wprowadzili do polski technologię cyfrową i produkt, który Państwu oferujemy jest najwyższej jakości z wykorzystaniem gotowych rur sprowadzanych z Niemiec. Materiał jest certyfikowanym bezkrwawym złotem o wyższej twardości niż te wykonywane klasycznie.

Rodzaj kamieni

Brylanty to kamienie najwyższej jakości i trwałości. Brak możliwości wykruszenia oraz utraty przejrzystości i koloru. Czystość SI barwa H, całkowicie wystarczające przy dostępnych w obrączkach wielkościach.

Brylanty syntetyczne to właściwościami dokładnie to samo co brylant naturalny. Jedyną różnicą jest to, że syntetyczne nie wykrystalizowały się w ziemii a w laboratorium. I oczywiście dzięki temu mają lepszą cenę.

Cyrkonie to kamienie syntetyczne, o niższej od brylantów twardości. Mogą z czasem się wykruszyć jednak są sporo tańsze. Mają prawo z czasem też ściemnieć , ale zawsze wchodzi w grę ich wymiana co nie stanowi dużego wydatku.

 

Ważne!

Nie ma możliwości zmiany rozmiaru obrączek z kamieniami. Dajemy jednak opcję wykonania nowej obrączki. Koszt od 150zł w zależności od ilości kamieni.

Soczewka

Soczewka to bardzo istotny element obrączek. Jest wypukłość od wewnątrz, która powoduję że obrączkę się wygodniej zakłada i zdejmuje z palca, bez ryzyka spadnięcia, chodzi jedynie o swobodę. Dzięki niej obrączka ma również mniejszą powierzchnię styku z palcem, co powoduje, że obrączka nie odparza i założona jest mniej odczuwalna. Poza tym w sytuacji kiedy spuchną nam palce np. pod wpływem temperatury, skóra nam się nie wyciska, a obrączka dopasuje się do niej.

Spotyka się głosy że w obrączkach z soczewką nie można zmienić rozmiaru. Przy naszych produktach nie ma z tym najmniejszego problemu.

Szerokość

Ogólne:

Szerokość obrączek ma znaczący wpływ na ich cenę oraz komfort noszenia. Powinno się dopasowywać je indywidualnie do dłoni. Bardzo często zdarza się że obrączka damska jest węższa od męskiej i jest to całkowicie normalne ze względu na wielkość dłoni. Standard to 4mm damska i 5mm męska, jednak najważniejsze jest to aby czuć się z obrączką wygodnie na dłoni. Komfortu noszenia dodaje soczewka (wypukłość od wewnątrz), która sprawia że obrączka jest mniej odczuwalna. Panie powinny wziąć również pod uwagę czy planują nosić obrączkę z pierścionkiem zaręczynowym na jednym palcu, gdyż potrzeba na przegubie więcej miejsca.

Nasza oferta:

Zakres szerokości do wyboru jest zależny od modelu, nawet od 2,5mm do 9mm. Dajemy również możliwość zamówienia różnych szerokości obrączki damskiej i męskiej.

Polecamy:

Jest to kwestia indywidualna ale najpopularniejsze to 4mm damska i 5mm męska.

Waga

Waga obrączek zależy od szerokości, wysokości i kształtu. Przekłada się bezpośrednio na cenę obrączek. Robiąc rozeznanie w cenach obrączek, aby mieć pewność, że porównujemy takie same lub zbliżone komplety, warto zwrócić uwagę na szerokość, wysokość oraz właśnie na ich wagę. Im wyższa waga tym obrączki są solidniejsze i trwalsze.

Po zmianie szerokości lub wysokości w polu dopasuj parametry, waga podana przy produkcie standardowym na naszej stronie również ulegnie zmianie. Aby dopytać o wagę dowolnie skomponowanego kompletu, zapraszamy do kontaktu.

Wykończenie

Dawniej wybór wykończeń obrączek był bardzo ograniczony, a większość osób decydowała się na obrączki klasyczne. Dziś jednak mamy do wyboru bardzo dużą ilość możliwości. Dzięki technologii cyfrowej na obrączce możemy wykonać praktycznie dowolne zdobienie.

Najpopularniejsze to linie proste, fale rozdzielające kolory. Ciekawą opcją są również nietypowe i nieregularne zdobienia, które warto przejrzeć, bo można znaleźć coś co wpadnie w oko. Jedyną wadą zdobień jest to że mogę się z czasem wycierać. Dobierając jednak właściwą grubość obrączek mamy możliwość ich odświeżenia co przywróci im pierwotny wygląd.

Nasza oferta:

Posiadamy pełną gamę zdobień do wyboru, a dodatkowo możemy komponować obrączki indywidualnie. Aby dowiedzieć się więcej zapraszamy do kontaktu.

Polecamy:

Kwestia indywidualna, najważniejsze oby obrączki się podobały. Dobierając grubość powyżej 1,3mm zawsze można je odświeżyć więc nie ma obawy że wzory nam się zetrą. Powierzchnia klasyczna bez zdobień będzie zachowana i bez odświeżania.

Wysokość

Wysokość obrączki to jeden z najważniejszych parametrów obrączki, bo wpływa bezpośrednio za jej trwałość i od niego zależy możliwość zmiany rozmiaru i odświeżania w przyszłości.

Jeżeli chcemy nosić obrączki przez całe życie to te wykonane według standardu jubilerskiego, który stosuje się od dziesiątków lat, pozwolą nam na kilkukrotną zmianę rozmiaru oraz odświeżanie (polerowanie powierzchni w celu usunięcia zarysowań) z częstotliwością co 3-4 lata.

Obrączka odchudzona (lekka) na pewno będzie tańsza, bo jej masa będzie niższa, ale kosztem trwałości. Po kilku latach noszenia zniknie możliwość zmiany rozmiaru a częstotliwość odświeżania to 8-9 lat.

Zmiana rozmiaru

Konieczność zmiany rozmiaru w przypadku obrączek pojawia się stosunkowo często. Istnieje kilka podstawowych przyczyn takiej sytuacji. Pierwsza to brak świadomości mocno pracujących dłoni pod wpływem temperatury. Nawet przy dobrze dobranym rozmiarze podczas przymiarki, po ociepleniu, może się okazać że dłonie napuchną i mamy problem z założeniem obrączki.

Rozwiązaniem jest wypośrodkowanie tak aby nie czuć wyraźnego dyskomfortu ani przy niskich ani wysokich temperaturach. Druga sytuacja to zmiana tuszy, często zmienia objętość dłoni w efekcie co może w efekcie prowadzić do konieczności dokonania korekty. Trzeci przypadek to zmiany w ciele na starość. Nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć jak nasze ciało wyewoluuje i w wielu przypadkach potrzeba zmiany sięga nawet kilku rozmiarów. Warto przy wyborze upewnić się czy aby na pewno będziemy mieli taką możliwość w przyszłości.

My oferujemy jednorazowo taka operację w cenie a każda kolejna to koszt ok. 40zł i jest do wykonania w dowolnym momencie. Jedyny wyjątek kiedy nie ma możliwości zmiany rozmiaru to obrączki z kamieniami. Jakakolwiek ingerencja w ich przypadku w średnicę obrączki mogłaby naruszyć oprawę i grozić wypadnięciem kamieni. Istnieje jednak rozwiązanie tego problemu, a mianowicie wykonujemy wtedy nową obrączkę odzyskując kamienie ze starej. Koszt takiej operacji to 150 zł z jednym kamieniem plus 50 zł za każdy kolejny.

marketing internetowy